OHAL Komisyonu ADSL Mağduru Doktoru İade Etti

OHAL Komisyonu, 677 sayılı KHK ile görevinden ihraç edilen aile sağlığı merkezi doktorunu görevine iade etti.

SAĞLIK 15.05.2018, 15:09
OHAL Komisyonu ADSL Mağduru Doktoru İade Etti

Savcılık Takipsizlik Verdi

Bylock kullandığı gerekçesiyle görevinden ihraç edilen doktor hakkında savcılık tarafından da soruşturma başlatıldı. Savcılık yaptığı incelemelerin neticesinde aile sağlığı ve merkezi ADSL’inden Bylock indirildiği tespitine ulaştı. Ancak Bylock’u indiren ve kullanan kişinin doktor olmadığı aynı yerde çalışan bir başka memur olduğu da belirlendi. Bu tespitlerin ardından ise doktor hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.

Bu karar ile birlikte OHAL Komisyonu’na başvuran ve 1,5 yıldan daha fazla bir süredir bekleyişte olan doktor görevine iade edildi. Yeniden ataması yapılacak olan doktor görevine en kısa süre içerisinde başlayabilecek.

On Binlerce Kişi Karar Bekliyor

OHAL Komisyonu hali hazırda çalışmalarına devam ediyor. Ancak halen daha incelemesi devam eden 100 bine yakın dosya bulunmaktadır. Geçtiğimiz ay bugüne kadar incelenen dosya sayısının 12 bin olduğunu açıklayan OHAL Komisyonu bu hız ile yıllarca daha çalışmak zorunda kalacak. Bu ise masum insanların gerek mahkemeye erişim haklarını geciktirecek gerekse de göreve dönmelerini öteleyecektir. Bu sebeple de acil yeni düzenlemeler yapılması ya da komisyonun iş yükünün azaltılması gereklidir. Aksi takdirde mağdurların giderek daha da çok vakit kaybetmesi ve terörist yaftası ile karşı karşıya kalmaları söz konusu olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)