OHAL Bitti, Doktorlar İstifa Etti

Haydarpaşa Numune Onkoloji Bölümü'nde çalışan 3 uzman doktor OHAL’in kalkması ile istifasını sundu, hastane doktorsuz kaldı.

SAĞLIK 01.08.2018, 18:24
OHAL Bitti, Doktorlar İstifa Etti

Doktorlar Kamudaki Şartlardan Memnun Değil

Haydarpaşa Numune Hastanesi Onkoloji Bölümü'nde görev yapan 3 uzman doktor birden istifa etti. Konuya ilişkin olarak İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre doktorlar kendi istekleri ile istifa ettiler. Doktorların kamuda çalışma şartlarından memnun olmadığı için istifa ettiği öğrenildi. Bir süredir istifa etmeyi planlayan doktorların OHAL’in kalkması ile istifalarını hayata geçirdiği öğrenildi. Konuya ilişkin olarak hastane yetkilileri açıklama yapmaktan kaçındı.

İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip, kamu hastanelerinde görev yapan doktorların şartlardan memnun olmadığını ancak OHAL nedeniyle istifa edemediklerini söyledi. Bu yüzden OHAL’in kalkması ile istifalar başladı. Çok sayıda hekimin istifa ederek özel sektörde çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Onkoloji Hastaları Mağdur Oldu

Bu hastanede kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gören pek çok hasta doktor yokluğundan mağdur oldu. Hastalara hizmet olmadığı bildirilerek yakındaki hastanelere yönlendirildiler. Pek çok hasta doktor yokluğundan ötürü Sağlık Bakanlığına şikayetlerini iletti. Hastalar hastanede 27 temmuz’dan beri doktor olmadığını ve yüzlerce hastanın mağduriyet yaşadığını ifade etti.

Bazı hastalar ve yakınları ise hastane başhekimliğine başvurarak bilgi aldı. Kendilerine başhekimlik tarafından Sağlık Bakanlığı’ndan doktor talep edildiği ancak henüz atama yapılmadığı ve ne zaman doktor geleceğinin belli olmadığı bilgisinin verildiğini söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)