O Besinler Unutkanlığa Neden Oluyor

İngiltere ve Amerika’da gerçekleştirilen araştırmalar neticesinde bazı besinlerin sinir sistemine zarar verdiği ve unutkanlık gibi sorunlara yol açtığı belirlendi.

SAĞLIK 06.01.2019, 22:31
O Besinler Unutkanlığa Neden Oluyor

İşte O Besinler
İngiltere ve Amerika’da yapılan farklı araştırmalar neticesinde benzer sonuçlar elde edildi. Bu araştırmalar neticesinde bazı besinlerin tüketildikten sonra 4 gün içerisinde beyin fonksiyonlarını olumsuz etkiledikleri tespit edildi. 

Bu besinler arasında ayçiçek yağı başı çekiyor. Aşırı derecede ısıya maruz kalan ayçiçek yağı toksin üretmektedir. Bu ise dolaşım sistemini olumsuz etkilemekte ve bu da beyin hücrelerinin zarar görmesine neden olmaktadır.

Vatandaşlarımız arasında da dilden dile dolaştığı üzere hamur işi yiyeceklerin de unutkanlığa neden olduğu belirlendi. İlerleyen yaşlarda ise bu durum Alzheimer hastalığına kadar gidebilmektedir. İşte böylesi bir durumla karşılaşmamak için hamur işi besinlerin tüketimini azaltmak gereklidir. 

Şekerlerin aşırı derecede tüketilmesi de beyin sağlığını olumsuz etkilemektedir. Hatta işlenmiş şekerler insan sağlığına daha da çok zarar vermektedir. Şeker tüketimi beyindeki protein miktarını azaltmakta ve bu da sinirleri olumsuz yönde etkilemektedir. 

Besinler arasında son sırada yer alanlar ise hiç beklemediğimiz türdendir. Zira son sırada sucuk, salam ve sosis gibi besinler yer almaktadır. Bu besinlerin aşırı miktarda tüketilmesi de beyin fonksiyonlarını bozmaktadır. Eğer illa ki tüketilecekse işlem görmüş olanlardan uzak durulması ve doğal olana yönelmek daha isabetli bir tercih olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@