Nargile Kafeler İçin Yeni Düzenlemeler

Cumhurbaşkanının açıklamaları ile nargile kafeler ile ilgili yeni yasakların gündeme geleceği komisyon raporu hazırlandı.

SAĞLIK 08.05.2018, 16:50
Nargile Kafeler İçin Yeni Düzenlemeler

Nargile Kafelere Yasak Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, silahlı terör ve uyuşturucu terörü aynıdır açıklamalarının ardından, TBMM harekete geçti. Türkiye Büyük Milet Meclisi, Madde Bağımlılığı Araştırma Komisyonu kurdu. Kurulan bu komisyondan da ilk raporlar gelmeye başladı.

Uyuşturucu madde ile her açıdan savaşma çağrısı bir süredir Cumhurbaşkanının gündeminde olan bir konudur. Yaptığı çağrı ile tüm yetkililerin topyekûn bu illet ile savaşması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine de TBMM gerekli adımları başlatarak, madde bağımlılığı üzerinde çalışan bir komisyon oluşturdu. Komisyon hazırladığı rapor ile nargile kafeleri de içerisine alan çok fazla sayıda düzenleme önerisi getirdi. Mecliste görüşülecek olan raporda tüm uyuşturucu madde ile birlikte mücadele söz konusu olduğu belirtildi.

İlk Adım Sigara Bağımlılığı Tedavisi

Madde Bağımlılığı Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan raporda, ilk önce sigara bağımlılığı ile savaşmanın yer aldığı belirtildi. Çünkü madde bağımlılığın en önemli başlangıcı sigara bağımlılığıdır. Raporda da buna vurgu yapılarak sigara ile mücadele etme konusunda ekstra bilgiler öne sürüleceği açıklandı.

Nargile kafeleri kapsayan yeni düzenlemelerde raporda yerini aldı. Nargile kafe açma konusunda bir takım zorluklar getirileceği ve kapalı alanlarda nargile içmenin mümkün olmayacağı komisyon raporunda gündeme geldi. Nargile kafe ile mücadele konusu da komisyon tarafından ele alındı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)