Misafirin Öptügü Bebek, Engelli Kaldı

Şu anda 9 yaşinda olan Ecrin, henüz 1,5 aylıkken misafir tarafından öpüldügü için engelli kaldı. Yabancılara Bebeğinizi Öptürmeyin ...

SAĞLIK 14.02.2019, 08:14
Misafirin Öptügü Bebek, Engelli Kaldı

Ankara'da yaşayan Bilnur ve Metin Aydın çiftinin 2 erkek çocugundan sonra Ecrin adını verdikleri kızları dünyaya geldi. Bebek görmeye gelen misafirlerden birisi daha 40’ı çıkmayan bebeği öptü. Uçuklu birinin bebeği öpmesinin sonucu ağır oldu. Bu öpücük ile bebeğe pnömokok virüsü bulaştı ve menenjit hastalığına sebep oldu. Hastalığı sonrasında serebral palsi hastalığına dönüştü. Çok uzun ve ağır bir tedavi sürecinden geçen Ecrin, hayata tutunmaya başardı. 

Ecrin şu ana kadar 3 ameliyat geçirdi ve ağır engelli olarak hayatına devam ediyor. Doktorların yaşayamaz dediği Ecrin şu anda 9 yaşinda ancak yürüyemiyor ve konuşamıyor. Geçirdiği ameliyatlar sonrasında kısıtlı da olsa hareket etmeye başladı. Geçen sene yapılan ameliyat ile artık başinı tutabilen Ecrin, fizik tedavilere devam ediyor. Yavaş yavaş ayakta durabiliyorken, ilk adımlarının provasını yapmaya da başladı. 

Bebeklerin Bağışıklıkları Çok Düşük
Ecrin’in doktoru bebeklerin yeni doğduklarında bağışıklıklarının çok düşük olduğunu ve tüm tehditlere açık olduğunu belirtti. Menenjite sebep olan pnömokok bakterisi de bunlardan birisi. Menenjit geçiren bebekler ağır engelli oluyor. Ecrin aynı zamanda epilepsi hastası, kalça ve omurga ile ilgili de sorunları var. Tüm bunlara rağmen oldukça iyi ilerleme kaydediyor ve her geçen gün daha iyiye gidiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@