Merdiven Altı Sağlık Kuruluşları Mercek Altında

Sağlık Bakanlığı, merdiven altı olarak tabir edilen yasadışı sağlık kuruluşlarına ani baskınlar düzenlemeye devam ediyor.

Merdiven Altı Sağlık Kuruluşları Mercek Altında

328 Kurum Kapatıldı
İnsanların sağlıkları ile keyfi bir şekilde oynayan sahte ve yasadışı sağlık kuruluşlarına karşı Sağlık Bakanlığı tarafından operasyonlar yapılıyor. Bu operasyonlar kapsamında son 5 yıl içerisinde 328 adet sahte sağlık kurumu kapatıldı. Bunun yanı sıra 2018 yılı içerisinde internette yayın yapan 600 tane web sitesi de incelendi ve yasalara aykırı hareket edenlere denetimler yapıldı. 

Para ve Hapis Cezası 
İhbar ya da denetim sonucu tespit edilen bu sahte sağlık kurumları pek çok cezaya maruz kalmaktadır. Kurum kapatılırken işleten kişilere de para cezası ile hapis cezası verilmektedir. Böylelikle insanların hayatlarını tehlikeye atan kimselerin yeniden bu işe girişmeleri engellenmektedir. 

Sağlık Bakanlığı her defasında bu tür kuruluşlar için vatandaşlarımızı uyarmaktadır. Bakanlık tarafından izin verilmeyen kuruluşlardan herhangi bir sağlık hizmeti alınmaması gereklidir. Aksi takdirde pek çok yan etki ile karşılaşmak ve sağlığınızdan olmak söz konusu olabilecektir. Ayrıca bu tür işletmelerin vatandaşlarımız tarafından ihbar edilmesi de son derece önemlidir. Böylelikle daha fazla kişinin bu tehlike ile karşı karşıya kalmasının da önüne geçilmiş olacaktır. Zira bu tür uygulamaların geri dönüşü de mümkün olmamaktadır. Her ne kadar hakkınızı aramaya çalışsanız da kaybolan sağlığınızın yerine gelmesi mümkün olmayacaktır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE