Merdiven Altı Estetik Merkezleri Büyük Tehlike Arz Ediyor

Türk Dermatoloji Derneği, merdiven altı olarak tabir edilen kaçak estetik merkezlerinin büyük tehlike saçtığını belirtti.

Merdiven Altı Estetik Merkezleri Büyük Tehlike Arz Ediyor

Endişe Duyuyoruz
Türk Dermatoloji Derneği Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Emel Erdal Çalıkoğlu, zaman zaman basına da yansıyan merdiven altı estetik uygulaması facialarına karşın uyarılarda bulundu. Basına yansıyanların sadece buz dağının görünen yüzü olduğunu aktardı ve vatandaşlarımızın dikkatli olması gerektiğini belirtti. Lazer epilasyon uygulamasının sadece tıp merkezleri tarafından yapılabileceğini belirten Çalıkoğlu, her sokak başında lazer epilasyonu yapıldığını ve bunun da büyük bir tehdit oluşturduğunu ifade etti. 

Lazer yanıkları sebebiyle doktorlara başvuruda bulunan hastaların satısının her geçen gün dahga da çok arttığını ifade eden Çalıkoğlu, merdiven altı estetik merkezlerinin kapatılması için kendilerinin gönüllü olarak çalışacaklarının altını çizdi. Aksi takdirde her geçen gün daha da büyük bir tehdit oluşması söz konusu olacaktır. İl sağlık müdürlükleri bu konuda çalışmalarını yürütse de çoğu zaman yeterli olmadığı aşikârdır. 

Son olarak Adana ilimizde gerçekleşen yanık vakasının ardından gözler yeniden bu merdiven altı estetik merkezlerine çevrildi. Kalıcı hasarlara neden olabilecek bu tür merkezlerden çeşitli hastalıkların bulaşması da pek ala mümkündür. Bu sebeple vatandaşlarımızın tıbbi uygulamalar yaptırmak için güzellik merkezlerine değil doktorlara başvurmaları gerektiğini hatırlatalım. Aksi takdirde geri dönülmesi imkânsız sonuçların doğmasına neden olunabilir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE