MEB Bakanı Selçuk Öğrencilere Islıkla Karşılık Verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Balıkesir'de katıldığı bir okul açılışında öğrencilerin ıslıklı sevgisine ıslıkla cevap verdi.

SAĞLIK 01.11.2018, 21:33
MEB Bakanı Selçuk Öğrencilere Islıkla Karşılık Verdi

Sıradışı İnsanlarız
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Balıkesir Yarış Ortaokulu açılışı için Balıkesir'e gitti. Ziyareti esnasında ortaokul öğrencilerinin yoğun ilgi ve sevgisine maruz kalan Bakan Selçuk bu ilgiye kayıtsız kalmadı. Öğrencilerin ıslıklarına karşılık olarak uzun bir ıslıkla yanıt veren Bakan Selçuk, eğitimcilerin sıradışı insanlar olduğunu belirtti.

Bilgiyi Doğru Kaynaktan Öğrenme
Bakan Selçuk, okul açılışında kürsüye çıkarak konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında geçmişten günümüze değişen algılardan bahseden Bakan Selçuk, 18. Yüzyıla kadar toprağın önemli olduğunu ancak günümüzde bilginin ön plana çıktığını aktardı. Ancak ortaokul öğrencilerinden bu aşamada bilgi üretmelerini beklemediklerini belirten Bakan Selçuk, sadece bilgiye doğru kaynaktan erişim sağlamalarını istediklerini ifade etti.

Bakan Selçuk kısa konuşmasının ardından okul açılışına geçti. Hayırsever iş adamı tarafından yapılan bu okul için Nazmi Yarış'a teşekkürlerini ileten Bakan Selçuk iyi temennilerde bulundu. Açılış seremonisinin sona ermesi ile birlikte çocuklarla da sohbet eden Bakan Selçuk böylelikle programını sonlandırdı.

2023 eğitim vizyon belgesi kapsamında oldukça yoğun bir şekilde çalışan MEB, eğitimde dönüşüm ve kaliteyi artırmayı hedefliyor. Eğitim konusuna kapsamlı bir şekilde yaklaşan Bakanlık, tüm kesimler açısından eğitimin kalitesinin artırılmasını hedefliyor. Bunun için günü kurtaran çözümler yerine uzun vadeli çalışmalar yapılmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@