Lösemili Çocuklar Hastanede Eğitime Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın işbirliği ile hayata geçirilen uygulama sayesinde lösemili çocuklar eğitimlerine hastanede devam ediyor.

SAĞLIK 06.11.2018, 17:00
Lösemili Çocuklar Hastanede Eğitime Devam Ediyor

Tedaviyi Olumlu Etkiliyor
Sağlık Bilimleri Üniversitesi  Dr. Sami Ulus Kadın Doğum Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi önemli bir uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa gerçekleştirdiği proje ile lösemi hastası çocuklar okulda eğitim alıyor. Eğitim düzeyine göre haftada 10 ile 16 saat arasında değişiklik gösteren eğitimler sayesinde öğrenciler okullarından geri kalmıyorlar.

Bu uygulama sayesinde öğrenciler sadece eğilimlerini almakla kalmıyor aynı zamanda normal hayatlarına devam ederek daha çabuk iyileşme sürecine giriyorlar.

Hayallerini Kaybetmediler
Hastanede eğitim gören lösemili çocuklar bu sayede hayallerini de hep taze tutuyor. Öğretmen, doktor ve hemşire olmak isteyen öğrenciler bu hayallerinin peşinden gitmek için iyileşmeyi dört gözle bekliyorlar. 

Çocukların hastanede eğitim almaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Gürses Şahin de son derece memnun olduklarını ifade etti. Tedavi sürecini de olumlu etkilediğini ifade eden Şahin, taburcu edildikten sonra da eğitimlerin devam ettiğini aktardı.

Hayat mücadelesi veren çocuklara destek olan öğretmenlerin çabaları da takdire şayandır. Nitekim özel bir gayret ve sabır ile işini severek yapan öğretmenler sayesinde gelecek nesillerimiz yetişmektedir. Ayrıca tüm hastane çalışanlarının pek özverili çalışmalarını da unutmamak gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)