Korona Virüsten İlk Can Kaybı Yaşandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yaptığı açıklamalarda virüsten ötürü ilk can kaybının yaşandığını ve vaka sayısının 98’e çıktığını belirtti.

SAĞLIK 18.03.2020, 19:33
Korona Virüsten İlk Can Kaybı Yaşandı

89 Yaşındaki Hasta Hayatını Kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün geceye yakın saatlerde açıklama yaparak korona virüste son tabloyu açıkladı. 89 yaşındaki adam Çin temaslı olan çalışanından korona virüs kapmıştır. Hastanın yaşının da ileri olması sebebiyle tedavi başarısız olmuş ve hasta hayatını kaybetmiştir. 

Ülkemizdeki korona virüs tablosunun son haline bakıldığında ise vaka sayısı 98’e çıkmıştır. İlk vakanın görüldüğü günden yaklaşık 1 hafta geçmiştir ve 1 haftada vaka sayısı 98’e ulaşmıştır. 

Ölen Kişi Nasıl ve Nereye Defnedilecektir?

Korona virüsten hayatını kaybeden vatandaş hem üzüntüye neden oldu hem de akıllarda soru işareti oluşturdu. Ölen kişi defnedilirken özel bir prosedür uygulanmamaktadır. Hastanın vücudunda halen virüs olduğu için ölen kişinin otopsisi ve yıkanması halinde önlemler alınacaktır. Ancak kefenlendikten sonra herhangi bir özel prosedür uygulanmayacaktır. Ölen kişinin ailesinin istediği yere defin işlemi yapılabilecektir. Böylece ölen kişilerin 
Korona virüsten ölenlere yapılacak olan otopsi ve yıkama işlemlerinde görev yapan personeller kalın eldivenler, maske, gözlük, yüz koruyucu ve önlük kullanılacaktır. Ölenlerin aileleri defne hazır şekilde cenazeyi teslim akacaktır.

Böylece işlemleri yapan personellere virüs bulaşması önlenecektir. Korona virüs nedeniyle ölen diğer kişilerde de aynı süreç işleyecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)