Korona Virüste Alınan Son Önlemler

Kovid 19 pandemisinin yayılmaya devam etmesinden ötürü vaka sayısı 7 bin 402 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı 108 oldu.

SAĞLIK 29.03.2020, 20:00
Korona Virüste Alınan Son Önlemler

Yeni Tedbirler Alınıyor

Korona virüs salgınından etkilenenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Ülkemizde şu ana kadar 55 bin 464 test yapıldı. Teşhis koyulan hasta sayısı 7 bin 402 oldu. Dün 16 vatandaşımız daha hayatını kaybetti ve ölü sayısı 108’e ulaştı. 
Yaşanan bu kötü gelişmelerden ötürü alınan önlemler arttırılmaya devam ediyor. Dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasakları açıkladı. Sokağa çıkma yasağı beklenirken, şimdilik sadece iller arası seyahat yasağı konuldu. Şehirlerin terminalleri kapatıldı ve bilet satışı yasaklandı. 

Ankara’nın Bala ve Gölbaşı ilçelerinde polisler kontrole başladı. Kişiler sadece özel araçları ile seyahat edebilecektir. Ateş ve öksürük gibi semptomlar kontrol edilecek ve belirti gösterenler karantinaya alınacak. Bu önlemler 81 ilde de hayata geçirilecek. 

Ulaşım araçları ile yolculuk yapmak isteyen vatandaşlar seyahat izin belgesi alacaktır. Aksi takdirde bilet satışı yapılmayacaktır. Gerekli hallerde valiliklerden izin alınacaktır. Sadece birinci derece yakını vefat eden, bulunduğu şehirde kalacak yeri olmayan ve ağır hasta olan kişilere seyahat hakkı verilecektir.

Seyahat engelinin istisnaları da kamuoyu ile paylaşıldı. Buna göre il dışındaki fabrikalarda çalışan işçi servisleri yasak kapsamı dışında olacaktır. önümüzdeki 5 günün çok kritik olduğu ve önlemlere uyulması hassasiyetle istendi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)