Korona Verileri Açıklandı! Vaka Sayısı Arttı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 24 Mayıs tarihine ait koronavirüs verilerini açıkladı.

SAĞLIK 25.05.2020, 14:09
Korona Verileri Açıklandı! Vaka Sayısı Arttı

32 Kişi Hayatını Kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün açıkladığı koronavirüs verileri arasına 24 Mayıs tarihi verilerini de ekledi. Verilere göre son 24 saat içerisinde 24 bin 589 test yapılırken bu testlerden 1141’i pozitif çıktı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı ise 1092 olarak gerçekleşti. Ülkemizde bugüne kadar koronadan gerçekleşen can kayıplarının sayısı 4 bin 340’a yükseldi.

Yoğun bakımdaki hasta sayısı 769 olurken entübe hasta sayısı da 385 olarak gerçekleşti. Bugüne kadar iyileşen toplam hasta sayısı 118 bin 694 olurken toplam vaka sayısı da 156 bin 827 oldu. Dolayısıyla hastaların büyük bir kısmının iyileştiğini ifade edebiliriz.

Toplam yapılan test sayısının 1 milyon 832 bin 262 olduğu da Bakan Koca’nın açıklamaları arasında yer aldı. 

Bakan Koca’nın Mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sayısal verileri paylaştıktan sonra kendi mesajını da paylaşmayı ihmal etmedi. Bakan Koca, vaka sayılarında yaşanan değişimin öngörülen şekilde olduğunu belirtti. Dolayısıyla vaka sayısında yaşanan artışın korkulacak bir durum olmadığı da Bakan Koca’nın açıklamalarından anlaşıldı. Bakan Koca riskin daha da düşmesi için güçlü tedbirler almaya devam edilmesi gerektiğini açıkladı. Bu kapsamda sosyal mesafeye ve maske kullanmaya dikkat etmek gerekiyor. Böylelikle vakaların sıfırlanması ve tamamen kontrol altına alınması mümkün olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)