Kombiden Sızan Gaz, 5 Kişilik Aileyi Zehirledi

Ankara’nın Keçiören ilçesinde meydana gelen olayda 5 kişilik aile kombiden sızan gaz nedeniyle zehirlendi. Zehirlenen 5 kişi hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

SAĞLIK 03.01.2018, 21:46 10.01.2018, 17:31
Kombiden Sızan Gaz, 5 Kişilik Aileyi Zehirledi

Kombiden Gaz Sızıntısı Yaşandı.

Ankara Keçiören’de yaşanan talihsiz olayda 5 kişilik aile, kombiden sızan karbonmonoksit gazıyla zehirlendi. İncirli Mahallesi Yeşilay Sokağı'ndaki bir evde yaşayan Nevin T. ve Ali T. ‘nin torunları Sinan Y, Oğuzhan Y. ve Nevin Y gece uyanarak rahatsızlık hissetti. Derhal 112 Acil Servis’i arayarak yardım isteyen aileye sağlık ekipleri müdahale etti. Olay yerine gelen ambulans ve polis ekipleri, 5 kişilik aileyi baygın halde buldu. Bu kişilerin karbonmonoksit gazından zehirlenerek fenalık getirdiği anlaşıldı.

Olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından kişiler ambulansla Ankara Numune Eğitim ve Araştırma  Hastanesi’ne kaldırıldı. Eve gelen Başkent Doğalgaz ekipleri olay yerinde inceleme yaptılar. Yapılan incelemede kombiden karbonmonoksit gazı sızdığı tespit edildi. Evde bulunan muhabbet kuşu da gaz sızıntısı nedeniyle telef olmuştu.

Kombilere Dikkat

Ekipler önlem amaçlı olarak binada oturan diğer kişileri de uyandırdı ve evlerinde doğalgaz ölçümü yaptı. Yaşanan bu olay kış aylarında 7/24 çalışan kombiler tehlikeli mi sorusunu akıllara getirdi. Doğalgaz sızıntısı yaşamamak ve olası sızıntılardan haberdar olmak için evlerde mutlaka gaz tespit cihazları kullanmak gerekiyor. Bu cihazlar yükselen gaz oranlarında kişileri haberdar ederek önlem alıyor.

Yorumlar (0)