Kediciklerin Kullandığı Lityum Hapı Ne İşe Yarıyor

Adnan Oktar ve cemaatine yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde kedicik olarak adlandırılan kadınların lityum hapı kullandıkları tespit edildi.

SAĞLIK 21.07.2018, 10:07
Kediciklerin Kullandığı Lityum Hapı Ne İşe Yarıyor

Sakinlik Sağlıyor

Son günlerde gündemin ana konulardan birisi olan Adnan Oktar ve cemaatine yapılan operasyonda yeni detaylar çıkmaya devam ediyor. Bu detaylardan birisi de hiç kuşkusuz lityum hapı oldu. Kediciklere düzenli olarak verildiği iddia edilen bu hapların ne işe yaradığı ise merak konusu oldu.

Uzmanlara göre lityum hapı ağırlıklı olarak psikolojik rahatsızlıkların tedavilerinde kullanılıyor. Vücuda alınmasının ardından böbrekler tarafından dışarıya atılmasına kadar geçen 24 saat boyunca bu hap ve etkileri vücutta bulunuyor. Sürekli olarak alınan bu haplar düşüncelerin yavaşlamasına neden oluyor ve kişilerde aşırı sakinlik halinin oluşmasına neden oluyor.

Bu türden bir hapın kediciklerde neden kullanıldığı ise henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak soruşturmalar derinleştirildikçe yeni ayrıntılar da çıkmaya devam ediyor. İddialara göre Adnan Oktar’ın hoşuna gitmeyen tavırlar sergileyen kedicikler turnike olarak adlandırılan özel odalara alınıyorlar. Bu odalarda aşağılama ve dayak gibi çeşitli işkencelere maruz kalan kediciklere düzenli olarak da lityum hapı veriliyor. Bu şekilde istenilen davranışları sergilemeye zorlanan kedicikler daha sonra şantaj için kullanılmaya başlıyor. Şantaj için sadece kedicikler değil eskort kızlar gibi dışarıdan kimseler de kullanılıyor. Asıl amaç ise şantaj kaydının ne şekilde olursa olsun elde edilmesi olarak ifade edilebilir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)