Karatay 'Peki Ne Yiyeceğiz' Diyenlere Cevap Verdi

Pek çok gıdanın yenilmesini yasaklaması ile tanınan Canan Karatay, yenilmesinde sakınca olmayan besinleri sıraladı.

Karatay 'Peki Ne Yiyeceğiz' Diyenlere Cevap Verdi

Şeker En Tatlı Zehirdir
Yargıtay'ın kuruluşunun 150. yılı etkinlikleri için prof. Dr. Canan Karatay "Şeker en tatlı zehirdir" konulu konferansı verdi. Konferansta ne yiyeceğiz diye soranlara müjde vererek su, doğal köy tereyağı, peynir, kelle paça, ayak paça, kemik suyu, kırmızı et, soğuk sıkım zeytinyağı, köy tavuğu, köy yumurtası yenilebileceğini söyledi. Kemiği kaynatıp suyunu her sabah limonla içmek gerektiğini söyledi. 

Çocuk başı gibi meyve olmaz diyen Karatay, meyvenin toksik etkisi atmak için bir meyve yedikten sonra 5 km koşmak gerektiğini belirtti. Meyvelerin tarım zehri ile yüklü olduğunu söyledi ve en sağlıklı meyve olarak zeytin tüketmeyi önerdi.

Yine üç beyaz ve özellikle şeker üzerinde duran Karatay, gebelere şeker yüklemesine tekrar karşı çıktı. Şeker hastalığı, obezite, alzaymır, depresyon, parkinson ve kanser hastalıklarının sebebinin şeker olduğunu söyledi. Ekmek en tatlı zehirdir diyen Karatay, ekmeğin beyni uyuşturduğunu ve sık acıktırdığını söyledi. Hastalıkların genetik olmadığını ve üç beyazdan kaynaklandığını söyledi. Gençlerin kullandığı protein tozlarının ölümcül olabileceğini söyledi. Meyve ve şeker yenmemesini söyleyen Karatay, karaciğer yağlanması yaptığını aktardı. 

Gut hastalığının da kırmızı etten değil, şekerden kaynaklandığını söyledi. Taze sıksanız bile meyve suyu içmenin diye uyardı. Günde iki öğün yemeğin yeterli olduğunu söyledi.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE