Kanser Hastalarına Tedavi Müjdesi

SGK’ın sağlık uygulama tebliğinde yapılan önemli değişiklikle artık tüm kanser hastalarının tedavileri tamamen ücretsiz hale gelmiştir.

SAĞLIK 05.07.2018, 22:49
Kanser Hastalarına Tedavi Müjdesi

Geçmişte kanser hasatlığı ile ilgili tedavisi, cerrahi müdahaleleri ve ilaçlarından alınan çeşitli ücret ve farklar SGK sağlık uygulama tebliğinde yapılan değişikliğin Resmi Gazetede yayınlanması ile yürürlüğe girmiştir.

Bu durum ülkemizde çeşitli kanser türünde tedavi gören on binlerce insan için oldukça müjdeli bir haber niteliğindedir. Çünkü birçok kişi tedavi ve ilaçlardaki çok yüksek farklar ve devletin birçok ilacı karşılamamasından dolayı ya tedavilerini yarım bırakmakta ya da en son imkânları ile devam ettirebilmekteydiler. Bu sayede kanser hastaları tedavi anlamında geleceğe çok daha güvenli ve inançlı bir şekilde bakabileceklerdir.

Kanser Hastalarının Tedavileri Ücretsiz

Konuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu imzasıyla yayımlanan basın açıklamasında ise şu ifadeler yer almaktadır; ‘’ hükümet olarak her zaman sosyal devlet olmanın ilkelerine inandık ve bu yolda sizlerin her zaman yanında olmak için gece gündüz çalışmaktayız. Kanser hastalarının ve ailelerinin çektiği zorlukların farkında olarak artık sizlerin tamamen yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bundan sonrada sağlık alanında başta kanser hastalarımız olmak üzere tüm hastalarımızadesteğimiz artarak devam edecektir. Bundan sonra kanser ilaçları, tedavisi ve cerrahisi olmak üzere vatandaşlarımızın ve ailelerinin cebinden ekstra bir kuruş bile çıkmayacaktır.’’ şeklinde ifadeler bulunmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)