Kalp Sağlığı İçin Soda Tüketin

Uzman doktorlar, sade sodanın kalp sağlığı için faydalı olduğunu belirtiyorlar ve düzenli olarak tüketilmesini tavsiye ediyorlar.

Kalp Sağlığı İçin Soda Tüketin

Doğadan Çıktığı Gibi Tüketilmeli
Dünya genelinde milyonlarca insanın kalp hastalıklarından ötürü öldüğü biliniyor. Yaş tanımayan kalp hastalıkları ile mücadele etmek için en önemli unsur beslenmedir. Kalp sağlığına iyi gelecek besinlerin tüketimi ile kalp rahatsızlıklarının oluşması engellenebilir. İşte bu besinlerden birisi de doktorlar tarafından sade soda olarak belirtiliyor. Ancak sodanın doğadan çıktığı şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla herhangi bir katkı maddesinin eklendiği sodalar yerine sade sodalar tüketilmelidir. Bu konuda doğadan elde edildiği gibi paketleme yapan firmalar tercih edilmelidir. 

Sadece soda tüketimi ile kalp sağlığı elbette yeterince sağlanamayacaktır. Bunun yanı sıra düzenli olarak egzersiz yapılması da gereklidir. Günümüz şartlarında hareketin giderek daha da çok azaldığını göz önünde bulunduracak olursak hareketin önemi daha da çok artmaktadır. 

Kalp için faydalı olan besinlerden bir diğeri de balıktır. Yoğun miktarda omega-3 içeren balıklar kalp dostu besinlerin başında sayılıyor. Bunun yanı sıra ceviz, fındık, domates, karpuz, pancar ve sarımsak gibi besinler de kalp için son derece faydalı besinlerdir. Bu besinleri kararında tüketmeli ve beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Özelikle genetik kalp rahatsızlığı yaşayanların beslenme ve egzersiz hususlarına daha çok dikkat etmeleri gereklidir. Zira bu kişiler birinci risk grubunda yer almaktadır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE