Kadınların Günleri İntihara Dönüşüyor

Beslenme ve diyet uzmanı olarak hastalarına tavsiyelerde bulunan Dr. Ender Saraç, kadın günlerinin yavaş bir intihar eylemine dönüştüğünü ifade etti.

Kadınların Günleri İntihara Dönüşüyor

Karbonhidrat Yüklemesi Yapılıyor
Doktor Ender Saraç, ülkemizde kadınların sıklıkla yaptıkları kadın günleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Saraç, kadınların bu günlerde rekabet içerisine girdiklerini ve olayın çok ileri boyutlara taşındığını belirtti. Hamur işleri, tatlılar ve karbonhidrat ağırlıklı besinler bu günlerde tüketilen besin grupları arasında yer alıyor. 

Nasıl Gün Yapılmalı?
Saraç, ülkemizin bir gerçeği olan kadın günlerinin tamamen iptal edilmesini söylemiyor. Bunun yerine beslenmeye daha çok dikkat edilmesi gerektiğini ifade ediyor. Bunun için de katı yumurta, yeşillik, az yağlı peynir ve bitki çaylarının bu günlerde tüketilmesinin daha sağlıklı olacağı Doktor Saraç tarafından belirtildi. Kadınların dikkat etmesi gereken hususlardan birisi de egzersiz yapmaktır. Günümüz şartlarında pek çok insan hareketsizlikten ötürü kilo almaya başlamakta ve kilo ile birlikte de pek çok sıkıntı baş göstermektedir. 

Tatlı yeme isteğini dizginlemek için doğal tatlandırıcılar kullanılması da tavsiyeler arasında yer alıyor. Örneğin üzüm, kayısı, hurma, pekmez ve ballı tatlılar yapılarak kalorisi az olan tatlılar tüketilebilir.

Meşrubatların şekersiz bir şekilde tüketilmesi de son derece önemlidir. Akşam saat 18’den sonra herhangi bir şey yenmemesi de insan sağlığı açısından elzemdir. Tüm bunlara dikkat edilmesi halinde sağlıklı bir kilo dengesi elde edilebilecektir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE