Japonya’dan Kelliğe Çözüm Yöntemi

Japonya, kellik sorunu ile ilgili olarak yaptığı çalışmalarda, kelliği ortadan kaldıracak yöntemi kızartma yağında kullanılan bir maddede buldu.

SAĞLIK 06.05.2018, 07:35
Japonya’dan Kelliğe Çözüm Yöntemi

Kızartma Yağındaki Madde Kelliği Çözüyor

Kızartma yağı içerisine eklenen ve yağı köpürtmemesi nedeni ile kullanılan bir maddenin kelliğe çözüm sağladığı ortaya çıktı. Erkekler için kellik son derece önemli bir problemdir. Pek çok erkek farklı yöntemler ile kellikten kurtulmak istiyor. Bilim adamları son dönemlerde kellik ile ilgili olarak çok fazla sayıda çalışmaya imza atmıştır. Gün geçtikçe de erkeklerin kellik sorunlarını ortadan kaldıracak çözümler ortaya çıkıyor.

Yapılan araştırmalardan sonuncusu Japonya’da yapıldı. Japonya, Yokohama Ulusal Üniversitesi, kelliği önlemenin altın maddesini buldu. Yapılan araştırmalara göre dimetilpolisiloksan isimli maddenin kelliğe çözüm olduğudur. Bu madde kızartma yağlarında kullanılan bir maddedir. Kızartma yağlarının köpürmesini önlemek için pek çok fast food zinciri bu maddeyi kullanır. Ancak bu madde aynı zamanda kelliği de ortadan kaldırmayı başarır.

Dimetilpolisiloksan Maddesi Farelerde İşe Yaradı

Kelliğin tedavisi için geliştirilen yöntem ilk olarak farelerde denendi. Saç kökü üretimini arttıran bu madde, farelerde hiç tüy olmayan sırt bölgesinde uygulandı. Daha sonra sırtına ekilen tüylerde, önceden hiç tüy olmasa bile kısa sürede istenilen tüye kavuşulduğu gözlendi. Kelliği ortadan kaldıran bu yöntemin kısa süre içerisinde insanlar için de uygulanabilir bir hale getirileceği bilim insanları tarafından açıklandı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)