İşte Koronavirüs Yasakların Kalkacağı Tarih

Türkiye geneli içinde koronavirüs aşılama işlemleri hız kesmeden devam ediyor iken uzman kişilerden koronavirüs yasaklarına ilişkin olarak çok kritik açıklamalar geldi.

Mevzuatlar 15.06.2021, 00:15 16.06.2021, 08:11
İşte Koronavirüs Yasakların Kalkacağı Tarih

İşte Koronavirüs Yasakların Kalkacağı Tarih

Konunun uzmanları, koronavirüs aşılama hızını biraz daha yükseltirsek iki ayda normal hayata geçeriz açıklamalarında bulundu.

Uzman kişiler, aşılama ile ilgili çalışmalar bu şekilde devam ederse, koronavirüs ile mücadele yapan Türkiye 2 ay içinde rahatlar ve sonbahar ile birlikte normal hayatına geri döner düşüncesinde.


Son durumu değerlendirmekte olan uzman isimlerinden Prof. Dr. Levent Akın, bir günde yarım milyon kişi koronavirüs aşısı yaptırırsa temmuzun ortası ile beraber her türlü sosyal aktivite yapılabilir. Diye konuştu.


Prof. Dr. Necmettin Ünal, Koronavirüs aşılama hızını 1 milyona çıkarmayı başarırsak 2 ayda bu iş biter. Türkiye'ye özgü varyant da asla ortaya çıkmaz" dedi.

Prof. Dr. Barış Otlu, Alınmış olan önlemler ile ve giderek yaygınlaşmakta olan aşılama ile bu yıl sonu itibari ile normal düzenimize dönebiliriz" dedi.


Prof. Dr. İsmail Balık ise, Günde 1 milyon doz koronavirüs aşısı yaparsak temmuz sonuna kadar toplumsal bağışıklık hedefine ulaşabiliriz. Sonbahar itibari ile eski normalimize dönebiliriz" açıklamasını yaptı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı