İstanbul’a 2 Salgın Hastanesi Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklama ile İstanbul havalimanı ile Sancaktepe’de 2 salgın hastanesi yapılacağını açıkladı.

SAĞLIK 06.04.2020, 22:17
İstanbul’a 2 Salgın Hastanesi Yapılacak

45 Gün Sonra Açılacak

Korona virüs salgının en çok İstanbul’u etkiledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul’daki bir kişinin virüsü 16 kişiye bulaştırdığını açıklamıştı. Yoğun nüfusundan ötürü burada virüs hızla yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Bu nedenle İstanbul’daki hastanelerin yetersiz kalması ihtimaline karşı 2 yeni hasta kurulacak.

Şu anda kullanılmayan Atatürk Havalimanı bin yataklı bir hastaneye dönüştürülecektir. Ayrıca Sancaktepe’de de bir hastane kurulacaktır. Böylece salgının ilerlemesi ihtimaline karşı hazırlıklı olunacak ve sağlık tesislerinin yetersizliği sorun olmayacaktır. Söz konusu 2 salgın hastanesi 45 gün sonra kullanıma açılacaktır. Şu an için hastaneler gerekli teşhis ve tedavi imkanlarına sahip ancak virüs yayılmaya devam ettiği için ilerde yetersiz kalacaktır. 

Diğer Başlıklar

Erdoğan konuşmasında pek çok önemli başlığa da değindi. 2 milyon aileye bin lira sosyal yardım yapıldı. Kampanya kapsamında toplanan paralarla 2 milyon 300 bin aileye daha yardım yapılacaktır. Hiçbir geliri olmayanlar e devlet üzerinden başvuru yaparak yardım alabilecektir. 

KOSGEB geri ödemelerinden yararlanan 136 bin işletme Nisan, Mayıs ve Haziran ayı taksitlerini ödemeyecektir. Bu taksitler ertelenecektir. İstihdamın devam etmesi için kamu bankalarının öncülük ettiği pek çok kolaylık vatandaşa sunulmaktadır. Böylece ekonomik zorluklar da en aza indirilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)