İnsülin İğnesi Bir Cinayet Silahı Olabilir

Savcılık talebiyle açılan bu mezarlıkta yatan kişilerin cesetleri otopsiye gönderiliyor ve ölüm nedeninin insülin cinayetleri olarak bilinen ölümlerle ilgisinin olup olmadığı araştırılıyor.

SAĞLIK 01.01.2018, 15:50
İnsülin İğnesi Bir Cinayet Silahı Olabilir

Hollanda’da Aralık ayı başından bu yana çeşitli mezarların açıldığı haber dikkat çekti. 

12 Şüpheli Ölüm Bildirildi

Rotterdam ve çevresindeki yaşlı bakım evlerinde çalışan 21 yaşındaki Rahiied A.’nın en az 3 yaşlı insanı insülin iğnesiyle öldürdüğü iddiaları zanlının göz altına alınmasına neden olmuştu. Zanlı staj yaptığı bu bakım evlerinde 12 şüpheli ölümün bildirilmesi üzerine cesetlerin otopsiye gönderildiği ortaya çıktı. 

Tesadüfen Ortaya Çıktı

Olay tesadüf eseri ortaya çıktı. Yaşlı bir kadın hastaneye kaldırıldı ve ihtiyacı olmadığı halde insülin yapıldığı ortaya çıktı. Bunun üzerine çeşitli ihbarlar yapıldı ve savcılık da harekete geçti. Zanlının yaşlıları öldürmek için insülini seçmesi tamamen bilinçli bir seçim. Çünkü insülin kullanılan birinin ölüm nedenini bulmak oldukça zor. Uzmanlara göre bilinen ya da bilinmeden yapılan insülin nedeniyle ölüm olayları çok sayıda gerçekleşiyor. 

Şeker Hastası Olmayanları Etkiliyor

Şeker hastası olmayanlar için öldürücü olabilen insülin hormonu, ciddi tıbbi araştırmalar yapılarak otopsi sonucunda ortaya çıkıyor. Ölen kişinin gözyaşı, kan ve idrarının incelenmesiyle insülinin tespit edilmesi mümkün olabiliyor. Ancak diyabet hastası olan ve her gün bu ilacı kullanan kişilerde ölüm nedeninin belirlenmesi çok zor. Çünkü insan öldüğünde vücudundaki insülin seviyesi artıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@