İkinci Korona Virüs Vakası Görüldü! Nasıl Tedavi Ediliyor?

Korona virüse yakalanan ikinci kişiye de teşhis kondu ve hastalara hibrit tedavisi uygulanıyor.

SAĞLIK 14.03.2020, 10:20
İkinci Korona Virüs Vakası Görüldü! Nasıl Tedavi Ediliyor?

İkinci Vaka İlk Vakanın Çevresinden

Ülkemizde ilk korona virüs vakası görüldü ve tedavisine başlandı. Diğer yandan da testler yapılmaya devam ediyor. Dün itibariyle ikinci korona virüs vakası da teşhis edildi. Bu vakanın ilk vakanın çevresinden olduğu bilgisi verildi. Her iki vakanın tedavisine de başlandı. 

Nasıl Tedavi Ediliyor?

Korona virüs tedavisinde şu an için hibrit tedavi yöntemi uygulanıyor. Yani birkaç ilaç birlikte kullanılarak hastalık belirtileri bastırılıyor ve iyileşme sağlanıyor. Bu kapsamda grip ilaçları, AIDS ve SITMA ilaçları ile bunlara benzer bağışıklığı güçlendiren ilaçlar kullanılıyor. Çünkü virüs bağışıklığı zayıf olan kişilerde daha büyük etkilere neden oluyor. Hasta olan kişilerin tedavisi halen devam ediyor. Henüz iyileştikleri yönünde sevindirici haber gelmedi.

Türk Işın Tedavisi Nedir?

Sağlık Federasyonu Genel Başkanı Raşit Dinç, korona virüs tedavisi için Türkler tarafından ışın tedavisi geliştirildiğini açıkladı. Bu tedavi ile virüsleri 3 saniye içinde yok ettiklerini belirtti. Bir kateter yardımıyla damar yolundan ultraviyole ışın verilmektedir. Bu yolla hem damarlardaki hem de akciğerdeki virüsler 2-3 saniye içinde ölmektedir.

Tedavi henüz uygulamaya geçmedi. Bu yöntem diğer ülkelerle de paylaşılmaya başlandı. Özellikle İtalya iletişime geçerek uygulamak istedi. Klinik araştırma izinlerinin alınmasının ardından uygulama seri olarak başlayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)