Hastalık Düşmanı Meyve Sebzeler

Kış aylarının yaklaşmasıyla artan hastalıklar ile mücadele edebilmek için doğru sebze ve meyve tüketimi gerekiyor.

Hastalık Düşmanı Meyve Sebzeler

Hangi Meyve Sebzeler Tüketilmeli?
Her bir meyve ve sebze farklı özelliklere ve vitaminlere sahiptir. Dolayısıyla da her bir hastalığın şifası için farklı meyve sebzelerin tüketilmesi gereklidir. Eğer doğru bir şekilde beslenilirse bu durumda çok daha hızlı bir sürede iyileşmek mümkün olacağı gibi hastalıklara yeniden yakalanmak da o kadar kolay olmayacaktır. 

İlk olarak kış sebzelerinden olan ıspanak ile başlayalım. Ispanak içerisinde barındırdığı folik asit, D vitamini ve C vitamini ile hastalıklara karşı adeta doğal bir kalkan olmaktadır. her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz bu bitkiyi istediğiniz şekilde tüketebilirsiniz. Ispanak ile kardeş sayılabilecek bir diğer sebze de pırasadır. A ve C vitaminleri açısından oldukça zengin olan bu besini tüketmek vücut direncini de artıracaktır. 

Kış meyvelerinden olan ayva da birçok hastalığa karşı direnç kazanmamızı sağlıyor. A ve C vitaminlerinin yanı sıra potasyum ve magnezyum içermesi dolayısıyla vücudumuzun ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor. Bol bol ayva tüketilmesi halinde soğuk algınlığına karşı daha dirençli olmak mümkün olacaktır. 

Eşsiz lezzeti olan kestanenin faydaları da saymakla bitmiyor. Ancak yüksek karbonhidrat içerdiği için kilo problemi olanların dikkatli olması gerekiyor. Ayrıca bu besinlere karşı alerjisi olan kişilerin de son derece dikkatli bir şekilde beslenmeleri gereklidir.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali bağatur
Ali bağatur - 9 ay Önce

Bende iş arıyorum

Ilknur Aslanoğlu
Ilknur Aslanoğlu - 8 ay Önce

Ben 45 yaşinda bir silahli özel güvenlikciyim fakat 18 35 yas aralığı koyumus malisef iskura kaydimi yaptıramadim bu konuda çok üzgünum butun fiziki özelliklere kimlik kartina sahibim lütfen bu konuda sizlerden bu yas konusu olmamasi konusunda rica ediyorum yada mulakata tabi tutup özelliklerine ve yeterliligine bakılmaksızın karar verilmesini talep ederim