Hamilelerin Düştüğü 3 Büyük Hata

Ülkemizde de dünyada hamilelikle ilgili yanlış bilinen birçok bilgi mevcut. Özellikle çevrenin etkisiyle hamilelerin düştüğü 3 hata aslında düşünülenden çok daha farklı.

SAĞLIK 01.01.2018, 16:43
Hamilelerin Düştüğü 3 Büyük Hata

Uzmanlar en bilinen sorunları uzun yıllar araştırmış ve binlerce kadın üzerindeki etkiler ortaya çıkmış. 

İki Kişilik Yemek

Özellikle ülkemizde hamileleri tıka basa beslemek oldukça bilinen bir yanlıştır. Anne adaylarının hamilelik döneminde ekstradan beslenmesine gerek yoktur. Sadece proteini arttırarak sağlıklı beslenmeleri yeterli olacaktır. Yani normalde sadece 200 kalori fazla alınması gerekiyor. Sağlıklı beslenenler için de bu durum oldukça basit. Çünkü hamilelikte en fazla 9 kilo alınması gerekiyor. 

Adet Döngüsü ve Düzeni

Doğumdan sonra adetin düzene gireceği, sancıların ortadan kalkacağı oldukça yaygın bir inanıştır. Bu yüzden kadınların çocuk sahibi olmasıla ilişkilendirilen adet döngüsü her kadında farklı bir etkiyle neden oluyor. Yani kimisinde sancılar azalırken kiminde de artıyor. Adet sancıları ise normal doğumla hissizleşen bu bölgede acının daha az hissedilmesine neden olduğu için azalmış gibi olabilmesine rağmen yine genlerle ilgili olabileceği belirtiliyor. 

Hamilelikte Uçağa Binmek

Hamileliğin son aylarında uçağa binmek birçok kişi için oldukça sakıncalı. Çünkü hostesler üzerinde yapılan bir araştırmada düşük riskinin hosteslerde daha fazla olduğunu ortaya koymuştu. Bu durumun özellikle anne ve bebek açısından uçakta doğum riskini arttırmasına neden olduğu ve bunun da olmaması gerektiğinden riski arttırdığı biliniyor.

Yorumlar (0)