Güneş Gözlüklerinin Göz Sağlığına Etkisi

İlkbaharın gelmesi ile güneş gözlüklerinde satışların hızlanması göz doktorlarını harekete geçirdi. Göz doktorlarının vatandaşları bilinçsiz şekilde güneş gözlüklerinin alınmaması.

SAĞLIK 27.03.2019, 00:34 27.03.2019, 10:03
Güneş Gözlüklerinin Göz Sağlığına Etkisi

Ülkemizde işportacılarında güneş gözlüklerini satması ile birlikte hangi derecelerde kullanıldığı bilinmeden satışı yapılan reçetesiz gözlüklerin tehlike saçtığını bunun ise ileride göz hastalıklarına sebep olacağı konusunda uyarılarda bulunan doktorlar göz hastalığına sebebiyet verecek sıkıntıları bertaraf etmek için uyarılarda bulundu.

Göz hastalığının temel sebeplerinden biride numarası olmayan ve camsız güneş gözlükleri oluşturuyor. Özelliklede gençler arasında moda olarak takılan gözlükler ileriki yaşlarda miyop, göz kuruluğu, retina bozukluğu, katarak vb, göz hastalıklarına yol açmakta. Peki hangi güneş gözlüğü kullanılmalı göz derecesine ve göze göre doktorun tavsiyesi ile kullanılmalı.

Gözleri korumanın yolu göz doktorlarının kontrolünden sonra kaç numara nasıl bir güneş gözlüğü kullanılabilir, Doktorların tavsiyeleri ile güneş gözlüğü kullanıldığı takdirde ileriki yaşlarda sorun yaşanmaması için vatandaşların dikkatte alması gerektiği vurgulandı. Doktor tavsiyesi olmaksızın güneş gözlükleri kullanılmaması için bir gününüzü ayırarak göz doktoruna giderek güneş gözlüğü tavsiyesi alabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@