Esenyurt’ta 20 Bin Kişilik Sağlık Yürüyüşü

Esenyurt Belediyesi, sağlıklı ve hareketli yaşamı teşvik etmek amacıyla 20 bin kişilik sağlık yürüyüşü gerçekleştirdi.

Esenyurt’ta 20 Bin Kişilik Sağlık Yürüyüşü

500 Kişiye Ödül Verildi
Esenyurt eski kaymakamlık binası ile yeni binası arasında gerçekleştirilen sağlık yürüyüşüne protokol de katıldı. Kaymakam, Belediye Başkanı ve sporcuların yanı sıra 20 bine yakın Esenyurt’lu vatandaş da yürüyüşe katıldı. Yürüyüş sonrasında 500 kişiye de çeşitli hediyeler verildi. Yürüyüşe katılan her bir vatandaşa da tişört hediye edildi. 

Yürüyüş ile ilgili açıklamalarda bulunan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, bu yürüyüşün farkındalık yürüyüşü olduğunu aktardı. Günümüz şartlarının insanlarımızı getirdiği noktada yürüyüşün oldukça az yapıldığı bir ortamda bu etkinlik de oldukça önemli bir hale gelmiştir. 

Protezle İlk Yürüyüş 
20 bin kişilik sağlık yürüyüşü sırasında yaşanan önemli olaylardan bir diğeri de Canan Kılıç’ın protezleri ile yürümesi oldu. Hayatında yeni bir sayfa açan Kılıç, hayatının geri kalanını sildiğini belirtti. Bacakları ile dalga geçilmesi sebebiyle eğitimini dahi 3. Sınıfta bıraktığını belirten Kılıç, bu günleri gördüğü için Esenyurt Belediye Başkanı’na borçlu olduğunu belirtti. 

Yürüyüşe katılan sporculardan Saffet Akyüz de Esenyurt’un sporcular açısından oldukça büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. oluşacak bu farkındalık ile birlikte çok daha iyi sporcuların Esenyurttan çıkacağını belirten Akyüz sporun bir alışkanlık haline getirilmesi için daha çok çalışacaklarını da aktardı.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet çıftçi
Mehmet çıftçi - 5 ay Önce

Tır şoförüyüm iş arıyorum 05432604663