Eşek Sütü Cep Yakıyor

Uzmanlarca en faydalı sütler arasında gösterilen ve üretimi son derece sınırlı olan eşek sütü ülkemizde litresi 100 TL civarında satılıyor.

SAĞLIK 24.04.2018, 10:10
Eşek Sütü Cep Yakıyor

Ülkemiz girişimcilik yönünden dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almaktadır. Öğle ki vatandaşlarımız her türlü durumu fırsata çevirebilme becerisine sahip durumdadırlar. Marmaris’te yaşayan Erol Demircan adlı vatandaş birçok hastalığa ve soruna faydalığı olduğunu iddia ettiği eşek sütünü üretip Türkiye’nin dört bir yanına yollamakta. Üstelik litresi 100 TL gibi oldukça pahalı olan bu süte talep ise oldukça yoğun durumdadır. Demircan ayrıca elde ettiği eşek sütünden peynirde üretmektedir. Ve üretildiği gibi bu peynirlere hemen alıcı çıkmaktadır.

Türkiye’nin İlk Eşek Sütü Çiftliği

Erol Demircan 4 yıl önce tek bir eşekle bu işe başladığında çevresindeki birçok kişinin kendisi ile dalga geçtiğini ve bunun bir hayal olduğunu söylediklerine değinerek, ‘’ İlk zamanlar bende oldukça yıprandım 4 yıl önce tek eşeğim varken bazen bu işte başarılı olamayacağımı düşünmeme rağmen asla pes etmedim. Şuan Başta Marmaris olmak üzere birçok yere eşek sütü ve peyniri yollamaktayız. Yaz aylarına girdiğimiz için uzak yerlere ulaştırmakta sorunlar çekmekteyiz. Ama zaten bulunduğumuz çevredeki talep oldukça tatminkar durumda. Amacım eşek sayısını 100’lü sayılara ulaştırarak Türkiye’nin ilk eşek sütü çiftliği kurmak. Çünkü eşek sütünün baştan bronşit olmak üzere, astım, solunum yolu hastalıkları ve daha birçok hastalığa şifa durumundadır. Ve bu durumdan ülkemizin tüm insanlarının faydalanması en büyük amacımızdır. ‘’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)