Epilepsi Hastası Öğrenciyi Okuldan Atmak İsteyenlerin Cezası Belli Oldu

Bursa'da bir özel okulun yöneticileri 8 yaşındaki epilepsi hastası öğrencinin okuldan alınmasını istemişti. O yöneticilerin cezası belli oldu.

SAĞLIK 16.06.2018, 08:36
Epilepsi Hastası Öğrenciyi Okuldan Atmak İsteyenlerin Cezası Belli Oldu

Eğitim Hakkını Elinden Almak İstediler

Bursa'da bir Kolej skandal ile gündeme gelmişti. Okulun 8 yaşındaki epilepsi hastası öğrencisi yöneticiler tarafından okuldan atılmak istenmişti. Aile çağrılarak kızları hasta olduğu için okuldan almaları istenmiş ve olay il milli eğitim müdürlüğüne intikal etmişti. İşte bu olaya ilişkin yürürken soruşturma sonuçlandı. Aile çocuklarının eğitim hakkının ihlal ettiği gerekçesi ile şikâyette bulunmuştu.

Ceza Belli Oldu

İl milli eğitim müdürlüğü tarafından bu sorumsuz teklifi yapan 3 yöneticiye disiplin cezası verildi. Okula ise mali ceza kesildi. Yöneticilerden İlkokul Genel Müdürü Nihat B., İlkokulu Müdürü Arzu G. ve Ortaokul Müdürü Ertuğrul A. disiplin cezası aldı. Okula da pr cezası kesildi.

Ayrıca öğrenci velisi tarafından Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’na hakaret, aşağılama ve tehdit gerekçesi ile suç duyurusunda bulunuldu. Veli Gamze K.’nin iddialarına göre, 2017 yılının ekim ayında yaşanan olayda okul müdürü kızlarının hasta olduğunu, okulda istemediklerini, aksi halde çocuğun başına geleceklerden sorumlu olmadığını söyleyerek kaydını istemişti. Bu iddialara ilişkin savcılık süreci de devam ediyor.

Okul müdürü Arzu G. ise veli ile aralarında yaşanan bir süreç olduğunu ancak öğrencilerinin okuldan alınmasını istemediklerini ifade etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)