Eklem Kireçlenmesinin Şifası Kendinizde Saklı

Pek çok kişinin muzdarip olduğu eklem kireçlenmesi kök hücre tedavisine olumlu yanıt veriyor.

Eklem Kireçlenmesinin Şifası Kendinizde Saklı

Göbek Yağları Tedavide Kullanılıyor
Eklem kireçlenmesi özellikle ileri yaşlarda hayatı önemli ölçüde zorlaştırıyor. Çeşitli tedaviler uygulansa da kesin çözüm olmuyor. Dr. Yüksel Büküşoğlu, artık eklem kireçlenmesi için kök hücre tedavisinin şifa olacağının müjdesini verdi.

Kok hücre vücudumuzda en çok göbek çevresindeki yağ dokusunda bulunuyor. steril operasyon odası şartlarında yapılan müdahalede aspirasyon yöntemi kullanılarak buradan yağ alınıyor. Yenileme ve onarma özelliği olan kök hücreler aynı zamanda gençleştiriyor. Alınan hücreler uygun koşullarda hiç bekletilmeden eklem içine veriliyor. İste bu yöntem Kök Hücre SVF (Stromal Vasküler Fraksiyon) tedavisi olarak biliniyor. 

Kimlere Uygulanır?
Bu tedavi eklem kireçlenmesi son safhaya gelmemiş olan hastalarda olumlu sonuçlar veriyor. Daha önce yapılan çalışmalarda diz eklemine kök hücre verildikten sonra 6 ay içinde etki gösterdiği görüldü. Kıkırdak yapısı zamanla kalınlaşırken, yaralı kıkırdaklar da onarıldı. Hastaların ağrısı azaldı ve hareket kabiliyeti de yükseldi. 

Eklem kireçlenmesi genellikle diz eklemelerinde görülen bir rahatsızlıktır. Hastaların yürümesi zorlaştığı için tüm yaşamlarını etkiler. İğne, ilaç ya da fiziki tedavi gibi yöntemler uygulansa da kalıcı sonuç vermemektedir. Kök hücre ile yapılan tedavi hastalarda kalıcı iyileşme sağlar. Kendi vücutlarından bir madde olması da hastaları rahatlatır. Hastaların yaşam kalitesi tedavi sonrasında artar.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail ünal
ismail ünal - 5 ay Önce

Engelliyim iş arıyom 05318438366