Dünyadaki Açlığı Bitirecek Olan Diyet Listesi Açıklandı

Bilim insanları açlığı bitirmek ve gelecek yıllarda oluşan 10 milyar dünya nüfusunu doyurmak için çözümü açıkladı.

Dünyadaki Açlığı Bitirecek Olan Diyet Listesi Açıklandı

Beslenme Yöntemi İle Açlık Sona Erecek
Bilim insanları tarafından dünya nüfusunun tamamının doymasını sağlayacak olan yöntemler üzerinde çalışılıyor. İşte bunu sağlamak için dünyevi sağlık diyeti hazırlandı. Diyette beslenme alışkanlıklarımızda bulunan pek çok besine yer verilse de bazı sınırlamalara gidildi. Özellikle et yeme sıklığının azaltılması gerekiyor. Diyette kırmızı et yerine balık ve tavuk öneriliyor. Diyetin bel kemiğini ise baklagiller ile kuruyemişler oluşturuyor. Ete ikame olarak ise meyve ve sebzelerin çok daha fazla yenmesi öneriliyor.

Diyet listesi içinde yer alan besinler bir insanın hem açlığını giderecek hem de sağlıklı beslenmesini sağlayacak. Diyete göre günde; 50 gram kuruyemiş, 75 gram baklagil, 13 gram yumurta, 14 gram kırmızı et ya da 29 gram tavuk, 232 gram tam tahıl, 50 gram nişastalı sebze, 250 gram süt, 300 gram sebze, 200 gram meyve, 31 gram şeker ve 50 gram sıvıyağ tüketilebilir.

Diyeti hazırlayan uzmanlar kendileri uygulamaya başladılar bile. Uzmanlardan Prof. Walter Willet, günde 3 öğün kırmızı et tüketen biri olmasına rağmen artık bu diyete geçtiğini ifade etti. Diyette bulunan çeşitlilik sayesinde çok çeşitli yemekler ortaya çıkabiliyor ve mahrumiyet söz konusu olmuyor. Dünyadaki tüm insanlar böyle beslenirse açlık diye bir şey kalmayacak.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus emre savur
Yunus emre savur - 5 ay Önce

Slm nasıl başvuru yapmam gerek