Dünyada Vaka Sayısı 1 Milyona Yaklaştı

Dünya geneline yayılan ve pandemi halini alan Coronavirüs 785 bin kişide tespit edildi.

SAĞLIK 31.03.2020, 19:20
Dünyada Vaka Sayısı 1 Milyona Yaklaştı

37 Bin 685 Kişi Hayatını Kaybetti

Son 24 saatte 3 bin 689 can daha alan Coronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 37 bin 685’e yükseldi. Vaka sayısı özelinde değerlendirme yapıldığında da yine aşırı bir artış göze çarpıyor. Son 24 saatte 63 bin yeni vaka tespit edilirken toplam vaka sayısı 785 binin üzerine çıktı. 

Dünya genelinde en çok can kaybının yaşandığı ülkelerden birisi olan İtalya’da toplam can kaybı 11 bin 591 olarak gerçekleşti. 

Çin’de Yeni Vaka Yok 

Dünya genelinde bu gelişmeler yaşanırken Çin’de 4 haftadır içten kaynaklı yeni bir vaka görülmediği açıklandı. Bu da virüsün kontrol altına alındığı anlamına geliyor. 3 aylık süre sonunda virüsün diğer ülkelerde de kontrol altına alınabilmesi bekleniyor. Ancak vaka sayısının her geçen gün yeni rekorlar kırdığını görmekteyiz.

Ülkemizde de her geçen gün alınan tedbirlerin kapsamı artırılmaktadır. Vatandaşlarımızın bu tedbirlere uyması salgının kontrol altına alınması ve yaşamın normal haline dönmesi için son derece önemlidir. Devletimiz de bu konuda vefa ekipleri oluşturarak özellikle 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza yardım gerçekleştirmektedir. Olabildiğince sosyal hareketliliği azaltmak ve mesafeyi korumak salgına karşı alınabilecek en iyi önlemlerdir. Ayrıca ellerin dezenfekte edilmesi de salgına karşı en önemli silahtır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)