Dr. Yavuz Dizdar Kanser Hastalarının Çoğu Hasta Değil

Onkoloji uzmanı Dr. Yavuz Dizdar, kanser teşhislerinin çoğunun aslında kanser olmadığını söylüyor.

Dr. Yavuz Dizdar Kanser Hastalarının Çoğu Hasta Değil

‘Sistem Hasta Pompalıyor’
Dr. Yavuz Dizdar kanser teşhislerine değindi. Nasıl ki bir çiçeğin toprağı değişince, bitki uzayıp cılızlaşıyorsa; insanın beslenmesi değişince de bunun vücutta gözlemleneceğini söyledi. Marketlerin yapay kimyasallar kullanılması ile çoğaltılan gıdalarla dolu olduğunu ve bu durumun da hastalıkları farklılaştırdığını söyledi. 

Kanser denilen bazı vakaların aslında kanser olmadığını söyleyen Dizdar, patolog bazı olguların kansere benzediğinin düşünüldüğünü söyledi. Ancak her bulgunun kanser olmadığını belirtti. Hastada iştah ya da kilo kaybı yokken ya da herhangi bir şikayeti yokken vücutta bulunan bir şeyin kanser olmadığını söyledi. Tiroit ve prostat kanserlerinin artmasını örnek olarak gösterdi. 

Sistemin hastanelere hasta doldurmak üzerine kurulu olduğunu söyledi. Herkesin GSS kapsamında olması ile hastaların gelir kapısı olarak görüldüğünü ve bu yüzden sağlık endüstrisi için hastaların gelir olarak görüldüğünü açıkladı. 

“Kendine Yapılmasını İstemediğini Başkasına Yapma”
Dizdar, sağlık endüstrisine seslenerek kendilerine yapılmasını istemediklerini, başkalarına da yapmayın dedi. Hasta olmayan kişilerin hastaymış gibi tedavi edilmesinin, bir ürünü suni yoldan üretmekten farksız olduğunu söyledi. Sistemin doktorun hastayı kazanç olarak görmesine, hastanın ise doktora güvenmemesine sebep olduğunu aktardı. Bu yüzden özeleştiri yaparak tıp ticareti olduğunu kabul etti ve doktorların hepsi olmasa da çoğunun vicdanını kaybettiğini belirtti.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE