Doktor Mehmet Öz’de ideal Uyku Saati Önerisi

Doktor Mehmet Öz yaptığı açıklama ile kadınlar ve erkekler için en ideal ve sağlık açısından en gerekli olan uyku saatlerini açıkladı.

SAĞLIK 23.04.2018, 10:20
Doktor Mehmet Öz’de ideal Uyku Saati Önerisi

Dünyaca ünlü Türk Doktor Mehmet Öz yaptığı açıklamada hastalıklarla mücadelede ideal uykunun oldukça önemli olduğunu vurgulamıştır. Hem kadınlar için hem de erkekler için ideal bir uyku aralığının olduğunu anlatan Öz eğer bu süre karşılanmazsa vücudun hastalıklara karşı direncisini odlukça düşeceğine ve buda hastalık oranlarının daha da artmasına sebep olacağı uyarısında bulunmuştur.

Hasta Olmamak İçin Düzenli Uyku

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Doktor Mehmet Öz, ‘’ hastalıklarda korunmak için en etkili yöntemlerden biride sizlere basit gelebilir ama düzenli bir uykudur. Çünkü uyku bağışıklık sistemini devamlı olarak desteklemektedir. Bu sayede vücudunuzu grip gibi hastalıklarla çok daha rahat bir şekilde savaşabilmektedir. Tabi bunun yanında bol bol C vitamini tüketmek ve doğal bitki çayları tüketmek oldukça faydalı olacaktır. Sağlıklı ve hastalıklardan uzak bir yaşam için kadınlar 7 erkekler ise 7,5 saat düzenli uyumaları gerekmektedir. Bu oran ne kadar azalırsa riskte aynı oranda artacağı unutulmamalıdır.’’ şeklinde açıklamalarını sonlandırmıştır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)