Doğal Yollardan Varislerden Kurtulun!

Bir damar rahatsızlığı olan varis tedavisi için doğal yollardan deneyebileceğiniz pek çok yöntem mevcuttur.

SAĞLIK 01.06.2018, 09:09 01.06.2018, 11:18
Doğal Yollardan Varislerden Kurtulun!

Varis Nedir? Neden Olur?

Sağlıklı bir insanın damarlarında kanın akışını sağlayan pek çok küçük vana vardır. Bu sayede kalbe sorunsuzca kan akışı sağlanır. Eğer bu vanalarda bir hasar oluşursa kan damarları şişerek ve genişleyerek belli eder. İşte gözle görülen bu değişiklik varis olarak adlandırılır.

İlerleyen yaş, fazla kilolar, uzun süre ayakta durmak, sürekli oturmak, hamilelik gibi pek çok etken varis oluşumunu tetikler. Bu yüzden önlem olarak uzun süre hareketsiz kalınmamalı ve bacak bacak üstüne atarak oturulmamalıdır. Fazla kilolar verilmeli gibi var olan sebepler ortadan kaldırılmalıdır. Varisler ilk oluşmaya başladığı zamana varise doğal çözüm önerileri ile ilerlemesini engelleyebilirsiniz.

Varis İçin Doğal Çözümler

Domates çekirdekleri pıhtılaşmaya karşı aspirine benzer özellikler taşır. Bu sayede içten varis oluşumunu azaltırken cilde uygulandığında ise damarların görünümünü azaltır. Püre haline getirdiğiniz çekirdekli domatesi varis olan yere günde 3-4 kez olmak üzere 2 ay boyunca uygulayabilirsiniz.

Kan dolaşımını arttıran zeytinyağı cilde sürüldüğü zaman damarların boyunu azaltır ve kan akışını normale çevirir. İçeriğindeki yağ asitleri ve E vitamini ile vanaların işlevini de kazandıracaktır. Zeytinyağını vücudunuza masaj yaparak yedirin ve 2 ay boyunca kullanmaya çalışın. Etkisini güçlendirmek için sarımsak, limon ve zeytinyağı karışımı yaparak uygulayabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)