Delta Plus Varyantı Nedir

Delta plus varyantı nedir, hangi şehirlerde var? Koronavirüs delta plus varyantı maalesef Türkiye'de de tespit edildi! Delta plus varyantı ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan açıklama geldi. Bakan Fahrettin Koca delta plus varyantının 3 şehirde tespit edildiğini söyledi. Peki, delta plus nedir, hangi şehirlerde var?

Mevzuatlar 06.07.2021, 19:29
Delta Plus Varyantı Nedir

Delta Plus Varyantı Nedir

Koronavirüs mutasyonları arasında şuana kadar en etkilisi olarak bilinen delta varyantının daha da gelişmiş şekli olan delta plus farklı ülkelerde ortaya çıkmıştı.


Geçtiğiniz günler içinde açıklama yapmış olan sağlık Bakanı Koca henüz Türkiye sınırları içinde bu varyanta rastlanmadığını söylemişti.

Bakan Koca bugün yapmış olduğu açıklamasında delta plus varyantının 3 şehirde tespit edildiğini bildirdi.


DELTA PLUS HANGİ ŞEHİRLERDE VAR?


Koronavirüs Delta plus varyantı vakalarından bir tanesinin İstanbul şehrinde olduğunu bildiren Koca, "Bunlardan bir tanesi İstanbul. Ankara'da şuan yok. Diğer iki şehri söylemeyeyim" dedi.


Delta plus vakaların genel sağlık durumları itibari ile iyi olduğunu bildiren Koca, " Şuan için ayakta tedavi edilen hastalar. Bu neden ile o açıdan şuan itibari ile daha ağır geçiren kişiler değil" diye konuştu.


DELTA PLUS NEDİR?


Koronavirüsün en tehlikeli varyantlarından birisi olan delta mutasyonunun da mutasyona uğraması ile birlikte ortaya çıkmış olam yeni varyant delta plus ismini almıştı.


Delta plus varyantı daha hızlı bir şekilde bulaşıcı özelliğine sahip olması nedeni ile risk teşkil eden delta plus aynı anda aşının etkinlik oranını azaltmakta olan varyantlar arasında yer almakta.


Oluşan antikor tedavisine karşı daha çok dirençli olduğu için çok endişe verici varyantlar arasında kabul görülüyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı