Dava Açmayan O Sağlıkçılar Nöbet Ücreti Alamayacak

Sağlık Bakanlığı Hukuk İşleri tarafından yayınlanan görüşe göre dava açmayan sağlıkçılar geçmişe dönük nöbet ücreti alamayacak.

SAĞLIK 27.11.2019, 22:10
Dava Açmayan O Sağlıkçılar Nöbet Ücreti Alamayacak

%50 Artırımlı Ödenecek

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan laboratuvar ve röntgen personelleri bazı hastanelerde acile de bakmaktadır. Personel eksikliği nedeniyle ekstra görev yükü oluşan bu personellere %50 artırımlı olarak nöbet ücreti ödenmesi yönünde bir karar alınmıştı. Ancak bu ücretin geriye dönük olarak alınabilmesi için dava açılması gerektiği Bakanlık Hukuk İşleri tarafından açıklandı.

Ayrıca bu artırımlı ücret Danıştay'ın vermiş olduğu karar sonrasında geçerlidir. Buna göre 17 Eylül 2019 tarihinden sonraki nöbetler için böylesi bir kural geçerli hale gelmiştir.

Son derece stresli olan acil bölümlerinde personel eksikliği yaşanması diğer personellere ekstra külfet oluşturmaktadır. Bunun en azından ücret artırımı yoluyla çözümlenmiş olması da son derece sevindiricidir. Fakat personeller eksik eleman ihtiyacının biran evvel giderilmesini talep ediyorlar. Böylelikle personeller daha az yorulacak ve daha verimli bir şekilde çalışacaklardır.

Sağlık personeli alımı atama bekleyenler için de son derece önemlidir. İşsizliğin giderek arttığı şu dönemde personel alımları gençler için iyi gelecektir. Vatandaşın da daha kaliteli hizmet alabilmesi adına da bu son derece önemlidir. Bakanlık tarafından yayınlanacak ilanları sitemizden takip edebilirsiniz. Yeni yıl için kadro talepleri gerçekleştirildi. Ancak hangi Bakanlık ne kadar talep etti henüz bilinmiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)