Damatlarına Böbreklerini Verdiler

İzmir’de yaşayan Arkun çiftinin her ikisi de birer böbreğini damatlarına vererek yaşama tutunmalarını sağladılar.

SAĞLIK 10.10.2018, 18:10
Damatlarına Böbreklerini Verdiler

Kayınvalide Büyük Damada Böbreğini Verdi
Kayınvalide Meliha Arkun 23 yıllık damadı Birol Bütün'e, kayınpeder İlhan Tarcan ise 12 yıllık damadı Bekir Nizel'e böbreğini verdi. Fedakar anne ve baba kızlarının eşleri ile uzun yıllar mutlu ve sağlıklı yaşaması için bu önemli kararı hiç düşünmeden aldı.

2 çocuk babası Birol Bütün 48 yaşında ve bundan 10 sene önce Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde polikistik böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Genetik bir hastalık olan bu hastalığın tedavisi ilaçlarla yapılıyordu. Ancak bir yıl önce böbrek nakli yapılmasına karar verildi. 

63 yaşındaki kayınvalide Meliha Arkun’un böbreği uyunca geçen ay nakil yapılarak damat sağlığına kavuştu. Kayınvalide Arkun, çocuklarının aileleri ile uzun yıllar mutlu bir şekilde yaşaması için hiç çekinmeden böbreğini vermeyi kabul ettiğini belirtti.

Kayınpeder de Küçük Damada Böbreğini Verdi
Diğer damatları Bekir Nizel’e de 2 yıl önce böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. 41 yaşındaki, 2 çocuk babası Nizel de böbrek nakli için sıraya girdi. Annesi Nizel’e böbreğini vermek istese de kalp rahatsızlığı engel oldu. 68 yaşındaki kayınpeder İlhan Tarcan’ın böbreğinin uyması ile kayınpeder böbreğini bağışladı. Fedakar anne ve baba kızlarının çocukları ve eşleri ile birlikte mutlu olması için böbreklerini hiç düşünmeden verdi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@