Damacana Su İçin Harekete Geçildi

Fiyat artışı bir türlü durmayan damacana sular için hükümet kanadından müdahale kararı alındı. İndirim Beklerken, Zam Geldi...

SAĞLIK 19.02.2019, 19:06
Damacana Su İçin Harekete Geçildi

Dolardaki aşırı dalgalanmaların yaşanmasıyla fiyatı fahiş olarak artan ürünlerden biri de damacana sular oldu. Doların ateşinin biraz düşmesi ile damacana fiyatlarının da azalması bekleniyordu ancak öyle olmadı. Vatandaş indirim müjdesi beklerken zam gelmeye devam etti. Dolar 7 liranın üzerinde çıkınca damacana sulara %70 zam yapılmıştı. Dolar düştü ve tavan fiyat uygulamasına geçildi ancak damacana fiyatları durmadı ve yükselmeye devam etti. Sebze ve meyve fiyatlarından sonra vatandaş bir de su alırken tedirgin oluyor. 

İşte bu fahiş fiyat artışı nedeniyle hükümet kanadından damaca sular için müdahale geldi. Bundan sonra damacana su fiyatları da denetim listesine eklendi. Ambalajlı suların listeye eklenmesi ile sadece damacana sular değil, pek çok ürün denetim kapsamına alındı. Bundan sonra pazara hakim olan firmalar zamların gerekçesini hükümete açıklamak zorunda olacak. 

İşte O Ürünler
Dönüşümlü ve dönüşümsüz damacana su, pet şişe su, cam şişe su, bardak su ve maden suyu denetim kapsamında olan ürünlerden olacak. Tüm şekil ve boyutlardaki sular cc boyutlarına göre belirli bir fiyata tabi olacak. Şirketler bu fiyatlara riayet etmezlerse hükümete gerekçesini açıklamak zorunda olacaklar. Bu gelişmeden sonra su fiyatlarının bir nebze düşerek, olağan şartlarda seyretmesi bekleniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Osman Zeytin 1 yıl önce
Is

Gelişmelerden Haberdar Olun

@