Daha Beyaz Dişler Hayal Ederken Tüm Dişlerinden Oldu!

Antalya’da diş beyazlatma kararı alan kadın dişçi hatası sonucu halk arasında delirten hastalık olarak bilinen trigeminal nevralji hastalığına yakalandı.

SAĞLIK 02.06.2018, 00:50
Daha Beyaz Dişler Hayal Ederken Tüm Dişlerinden Oldu!

Diş Beyazlatma Operasyonu Facia İle Bitti

Antalya Alnay’da yaşayan 41 yaşındaki 2 çocuk annesi Sunay Öztürk daha beyaz dişler için zirkonyum kaplama yaptırdı. Bunun için de ailesinden kalan emekli maaşını biriktirdi, üstüne 10 bin lira da kredi çekti. Varını yoğunu yatırarak gittiği özel poliklinikte 20 dişi kesildi. Azı dişinde ağrı şikayeti olduğu halde kaplamalar yapıldı. İşlem uygulandıktan sonra da ağrı şikayeti dinmedi. Tekrar doktora başvurunca antibiyotik ile ağrı kesiciler verildi. Ancak ağrılar dinmeyince 3 dişini çektirmek zorunda kaldı. Dişleri çekilse de Öztürk ağrılardan bir türlü kurtulamadı.

Tedavi için Antalya’nın yanı sıra Isparta ve Denizli’deki doktorlara da başvuran kadına bir dizi işlem yapıldı ancak ağrılar hiç dinmedi. Ağrılara dayanamayan kadın sonunda bütün dişlerini çektirmek zorunda kaldı. Daha beyaz dişler hayal ederken tüm dişlerinden oldu.

Delirten Hastalık Teşhisi Konuldu

Ağrıları bir türlü geçmediği için uyuşturucu mahiyetindeki yeşil reçeteli ilaçları kullanan kadın beyin ve sinir cerrahisine gitti. İşte burada hastalığına teşhis konuldu. Halk arasında delirten hastalık olarak bilinen trigeminal nevralji olduğu teşhis edildi. Bunun üzerine Öztürk beyin ameliyatına girdi ama ağrılar yine de dinmedi. Yetmedi hipertansiyon hastası oldu ve kalp kapakçığında açılma başladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)