Çoklu Doğum Yapan Annelere Destek Geliyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çoklu doğum yapan ve yardıma muhtaç olan annelere sürekli olarak aylık 150 lira yardım yapacak.

SAĞLIK 10.06.2018, 01:57
Çoklu Doğum Yapan Annelere Destek Geliyor

Yardımdan Faydalanma Şartları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yürüttüğü projeler neticesinde yardıma muhtaç olan annelere 150 TL yardım yapılacak. Bu yardım sürekli olarak yapılacak ve çocuk 4 yaşına gelene kadar devam edecek.

Bu yardımdan faydalanmanın en temel şartı ise aşıları tam olarak yaptırmak. Süresi içerisinde yapılan aşılar karşılığında bu yardım yapılacak. İkinci bir şart ise doğumların çoğul olması. Bu kapsamda iki veya daha fazla bebeğin aynı anda doğması durumunda bu yardımdan istifade edilmesi mümkün olacaktır.

1 Kerelik Yardımlar

Aylık olarak ödenecek 150 liranın haricinde daha önceden beridir devam eden yardımlar da bulunmaktadır. Bu kapsamda ilk çocuğunu doğuran anneye 300 lira, ikincisine 400, üçüncü ve daha sonraki doğan çocuklara da 600 lira yardım yapılıyor.

Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak vatandaşlarına yardım eden devletimiz bir yıl içerisinde 250 bine yakın anneye destek sağladı. Toplamda 125 milyon lira gibi bir rakamda yardım yapılırken bu sayı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu yardımlar aynı zamanda ailelerin çocuk yapmalarına da teşvik oluyor. Zira her geçen gün daha da çok yaşlanan nüfusumuzun genç kalması adına çocuk sayısının artması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)