Canan Karatay’dan Uyarı: Meyve Yemeyin

Tartışmalarına bir yenisini daha ekleyen Canan Karatay meyve yemeyin diyerek tekrar tepkileri üzerine çekti.

SAĞLIK 07.05.2018, 12:30
Canan Karatay’dan Uyarı: Meyve Yemeyin

Meyve İnsülini Arttırıyor

Canan Karatay vücuttaki insülin artışının önüne geçmek için meyve yemeyin uyarısında bulundu. Son yıllarda verdiği tavsiyeler ile adından sıkça bahsedilen Canan Karatay, yeni bir tavsiyede bulundu. Her zaman tepki çeken açıklamaları ile gündeme gelse de; kısa süre sonra söylediği bilgiler Avrupa ve Amerika doktorları tarafından da onaylandı. Canan Karatay, günümüzdeki pek çok besinin sağlıksız olduğuna vurgu yaparak en sağlıklı olanların tüketilmesi gerektiğini belirtti.

Tekirdağ Tohum Festivali için Tekirdağ’a gelen ve burada konuşan Canan Karatay, insanların en büyük sorununun şeker olduğunu belirtti. Şeker içerikli tüm besinlerden uzak durulması gerektiğini de sözlerine ekledi. Meyvelerin de içerisinde şeker bulunduğu için meyvelerin yenmemesi, meyve sularının tüketilmemesi gerektiğini söyledi. İçerisindeki şeker miktarından dolayı meyvelerin vücutta bulunan insülin miktarında ciddi artış ortaya çıkardığını belirtti.

En Faydalı Meyve Zeytin

Canan Karatay, hastalıklardan korunmada ve sağlıklı bir ömür geçirmede meyveleri hayatımızdan çıkarmamız gerektiğini söyledi. En sağlıklı meyvenin de zeytin olduğunu belirtti. Vücudun daha sağlıklı olması için de meyve suyu yerine zeytinyağı tüketmek gerekmektedir. Canan Karatay’a göre her gün bir fincan zeytinyağı tüketimi sayesinde vücuttaki tüm hastalıklara önlem alınır. Karatay açıklamalarını zeytinyağı ile anne sütünün aynı değerde olduğu vurgusu ile sürdürdü.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)