Canan Karatay, Uzun Ömrün Sırrını Verdi

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı sağlıklı yaşam konfrensında uzun ömrün sırrı nedir açıkladı.

SAĞLIK 29.12.2017, 19:55 29.12.2017, 20:35
Canan Karatay, Uzun Ömrün Sırrını Verdi

Vücudun sağlıkla yaşaması ve çalışması için tam 92 tane elemente ihtiyacı olduğunu söyledi.  Bu 92 mineralden 84’ünün ise bozulmamış olarak kaya tuzunda bulunduğunu ifade etti. Bu yüzden kristal kaya tuzu kullanmak gerektiğini söyledi.

Hastalıklara Genetik Deyip Geçmeyin, Önlenebilir

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi (YADEM) tarafından düzenlenen ‘Dengeli Beslen Sağlıklı Yaşlan’ konferansına İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay konuşmacı olarak yer aldı.

Karatay, konuşmasında şeker ya da kolesterol gibi hastalıklara genetik diyerek kabullenmemek gerektiğini söyledi. Eğer sağlığınıza dikkat ederseniz bu hastalıklara yakalanma riskini azaltırsınız vurgusu yaptı. Aşırı şeker tüketimi, gazlı içecekler ya da rafine un tüketiminin kan şekeri ve insülini yükselttiğini vurguladı. 

Çocuklarda, gençlerde görülen hiçbir hastalığın genetik olmadığını söyledi.  Sağlıklı beslenme ile hastalıkların önünü almanın mümkün olduğunu söyledi. 

Konuşmasında kansere de değinen Karatay, kanserden korkulmamasını ve bağışıklık sistemini güçlü tutarak bünyenin güçlendirilmesi gerektiğini söyeldi. 

KAYA TUZU ÖMRÜ UZATIR

Karatay, uzun ve sağlıklı bir ömrün reçetesi olarak kaya tuzunu gösterdi. Kristal kaya tuzunun çok faydalı olduğunu, tansiyonu dahi yükseltmediğini söyledi. Bu tuzların tamamen doğal ve çevresel kirlenmeden uzak besinler olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@