Canan Karatay: “Pastırma Tüketin”

Kayseri’de konuşma yapan Canan Karatay, mantıdan uzak durmak gerektiğini ve çiğ de olsa pastırma tüketmek gerektiğini açıkladı.

SAĞLIK 14.05.2018, 16:30
Canan Karatay: “Pastırma Tüketin”

“Mantıdan Uzak Durun”

Canan Karatay mantı yemeyin açıklamasında bulunarak Kayserilerin şaşırmasına neden oldu. Uzun zamandır hayatımızda bulunan Canan Karatay, her zaman tepki çeken açıklamaları ile insanların karşısına çıktı. Her ne kadar tepki çekse de bir süre sonra Canan Karatay’ın açıklamaları, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da kabul edildi. Bu nedenle de insanlar için sağlıklı yaşam konusunda Canan Karatay’ın söyledikleri önemli bir hal almaya başladı.

Kayseri Kitap Fuarı’na katılan Canan Karatay yaptığı açıklamalar ile insanları bir kere daha şaşırtmayı başardı. Canan Karatay, Kayseri’de yaptığı açıklamada herkesin mantıdan uzak durmasının sağlıklı bir yaşam için önemli olduğunu belirtti. Özellikle de karaciğer yağlanması sorunu olan kişilerin mantı yememesi gerektiğinin önemini belirtti.

Pastırmayı Çiğ de Olsa Tüketin

Mantıdan uzak durulması gerektiğini belirten Karatay, en sağlıklı etin de pastırma olduğunu belirtti. Pastırmayı çiğ olarak da tüketilmesinin bir sorun olmayacağını ifade etti. Özellikle de köy yumurtası ve doğal tereyağı ile yapılan pastırmanın insan sağlığına yararlı olduğunu söyledi.

Pastırma tüketirken en önemli nokta ise Karatay’a göre pastırmanın içerisinde hiçbir şekilde kimyasal madde olmamasıdır. Kimyasal içermeyen pastırma tüketimi kişilerin sağlığı için oldukça önemlidir. İnsanın vücudunun kendini koruması için pastırma önerilir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)