Canan Karatay Buğday Ekmeğine Karşı Uyardı

Prof. Dr. Canan Karatay modern cüce buğdaydan yapılan ekmeklerin sağlıklı olmadığını ve diyez unundan yapılan ekmeklerin tüketilmesi gerektiğini söyledi.

SAĞLIK 04.11.2018, 18:03
Canan Karatay Buğday Ekmeğine Karşı Uyardı

Buğday Ekmeği Hastalıkları Arttırıyor
Prof. Dr. Canan Karatay modern buğday ekmeği yerine diyez unundan yapılan ekmekleri tüketmeyi, sabahları beyran çorbası içmeyi ve fıstık yemeyi tavsiye etti.

Gaziantep'te Gerçek Tıbbın 10 Şifresi söyleşisinde konuşma Karatay, yine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Modern buğday kullanılmaya başlandığından beri hastalıkların arttığını belirtti. Şekersiz, ekmeksiz ve unsuz bir hayatın daha sağlıklı olduğunu söyledi. 

Antep yemeklerinin bir şaheser olduğunu söyleyen Karatay gençlere fıstık yerseniz fıstık gibi olursunuz önerisinde bulundu. Güne başlarken Antep'in yöresel beyran çorbasının içilmesini önerdi. 

Yiyecekler Şifa Kaynağı
Canan Karatay sağlıkla ilgili beslenme ile tüm hastalıkların önlenebileceğini söyledi. 90’lı yıllardan sonra diyabet ve hipertansiyon gibi hastalıkların yaygınlaştığını belirtti. 

Hastalıklardan korunmak için ilaçlara sarılmayı değil, sağlıklı beslenmeyi önerdi. Yiyeceklerin hakiki ilaçlar olduğunu aktardı. Genetik hastalıklardan korunmanın yolunun ise tatlılardan ve hamur işlerinden uzak durarak mümkün olduğunu söyledi. Bunların yerine sabah kahvaltısında köy yumurtası ve tereyağı, zeytin, peynir, kuruyemiş ve yeşilliklerin tüketilmesini istedi. 

Hastalıkların insülin yüzünden başladığını söyleyen Karatay, ilaçların yangına körükle gittiğini belirtti. Bunun yerine beslenme alışkanlığının değiştirilmesini istedi. İyileşebilen hastalıklarının hepsinin şeker yüzünden olduğunu söyleyen Karatay, hastalığı tedavi etmek yerine hastalıktan korunmak gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@