Çalışan Kalbi Ameliyat Ettiler

Adana Şehir Hastanesi’nde 6 yaşındaki Aziz Alaşkan’ın kalbinde meydana gelen kesi kalbi çalıştığı sırada tedavi edildi.

SAĞLIK 11.06.2018, 00:05
Çalışan Kalbi Ameliyat Ettiler

Cam Üzerine Düştü

Cam parçasının üzerine düşmesi sebebiyle karnının üst kısmında kesik oluşan Aziz Alaşkan derhal hastaneye kaldırıldı. Doktorlar tarafından ameliyata alınan küçük hastanın kalbinde de kesi olduğu fark edildi. Doktorların dikkatli incelemeleri neticesinde ortaya çıkarılan bu kesi de tedavi edildi. Böylelikle Aziz derhal sağlığına kavuştu.

Doktorlar Aziz’in kan değerlerin düşüş yaşanmasından şüphelenerek göğüs tomografisi çektirmeye karar verdiler. Bu tomografinin üzerine kesik fark edildi ve ardından derhal ameliyata alındı. Bu sayede Aziz’in hayatı da dikkatli doktorlar sayesinde kurtulmuş oldu.

Ameliyatı gerçekleştiren doktor daha sonra açıklamalarda bulundu. Dünyada örneğine çok az rastlanan bir ameliyat gerçekleştirdiklerini ifade etti. Çok kısa süre içerisinde teşhisin konulmasının üzerine ameliyata başlanmasının iyi sonuç alınmasında da önemli olduğunu dile getiren doktor ameliyat hakkında da detaylı bilgiler verdi.

6 yaşındaki Aziz’in göğsünün açıldığını daha sonra kalbinin üzerinde meydana gelen kesinin dikildiğini ifade eden Doktor Ömer Faruk Doğan eğer müdahale edilmeseydi sonuçlarının çok kötü olacağını dile getirdi. Zira kesi meydana gelen yerdeki kanın miktarının vücuttaki kan miktarının 4’te 1’ine denk geldiğini ifade etti. Ameliyat sonrasında kendine gelen Aziz ise iyi olduğunu ifade etti. Böylelikle Aziz ölümün kıyısından dönmüş oldu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)