Bu Meyve ve Sebzeler Benzedikleri Organa İyi Geliyor

Mutfağınızda sıklıkla kullandığınız meyve ve sebzelere dikkat ederseniz bazı organlara benziyorlar ve benzedikleri organlara iyi geliyorlar.

SAĞLIK 19.07.2018, 22:17
Bu Meyve ve Sebzeler Benzedikleri Organa İyi Geliyor

Avokado

Beslenme alışkanlığımıza yeni yeni giren avokado aslında kadınların ve özellikle de hamilelerin sıklıkla tüketmesi gereken bir besin. Rahme benzeyen avokado rahim ağzı kanserine karşı koruyor. Avokadonun çekirdeği anne karnındaki cenini andırıyor. Avokadoda bulunan folik asit hamilelikte en büyük ihtiyaçlardan. Aynı zamanda bebeğin beyin gelişimine de katkı sağlıyor.

Avokadonun bilinmeyen bir yönü ise dalında tam 9 ay kaldıktan sonra yenilebilir olması. Tıpkı annenin karnında bebeğin 9 ay durmasını anımsatıyor. Göz bebeğini andıran kivi ise göze iyi geliyor.

Zencefil

Zencefilin şekli ise mideye benziyor. Mide bulantısı, hazımsızlık, kusma ya da gaz sorunlarına zencefil oldukça iyi geliyor. Gastrit tedavisi için de zencefil sıklıkla öneriliyor.

Ceviz

Organa benzeyen meyveler denilince akla ilk gelen ceviz olur. Ceviz tıpkı beyine benziyor ve beyni koruyan kafatası gibi cevizi koruyan sert bir kabuğa sahip. İşte bu benzerlik cevizin beyne iyi gelmesini açıklıyor. Günde 2 tam ceviz yemek beyin sağlığını korumak için yetiyor. Dışarıdan alınması gereken omega 3 yağ asitleri cevizde bulunuyor. Bu sayede hafızayı da güçlendiriyor.

Mantar

Mantarı ortadan ikiye kestiğinizde kulak kepçesine benzediğini fark edersiniz. Mantar tüketimi işitme kayıplarının önüne geçiyor. İçindeki yüksek D vitamini ile kulak sağlığınızı koruyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)