Bu Kişilere Yıl Sonuna Kadar Ücretsiz Sağlık Hizmeti Verilecek

Sosyal Güvenlik Kurumuna Genel Sağlık Sigortası ve bağ-kur prim borcu olan vatandaşlar alınan yeni karar ile 31 Aralık 2019 tarihine kadar sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak.

SAĞLIK 08.04.2019, 09:06
Bu Kişilere Yıl Sonuna Kadar Ücretsiz Sağlık Hizmeti Verilecek

Yakın zaman içerisinde resmi gazetede yayımlanan karar ile sosyal güvenlik kurumuna prim borcu bulunan GSS ve 4/b sigortası olan vatandaşlar 2019 yılı sonuna kadar sağlık bakanlığı ve bağlı sağlık tesisleri ile devlet üniversite hastanelerinden ücretsiz faydalanacak.

Genel Sağlık Sigortası ve Bağ-kur prim borcu olan vatandaşlar, prim borçlarına bakılmaksızın sağlık hizmetlerinden 31 Aralık 2019'a kadar ücretsiz yararlanabilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Karara göre, GSS ve 4/b (Bağ-Kur) sigortalısı olup sağlık hizmetlerinden yararlanamayan Türk vatandaşları ve bunların bakma yükümlü olduğu kişiler, Sağlık Bakanlığı ve bağlı sağlık tesisleri ile devlet üniversite hastanelerinde sunulan sağlık hizmetlerinden 31 Aralık 2019 tarihine kadar ücretsiz olarak yararlanabilecektir.

Ücretsiz sağlık hizmeti hakkından GSS ve BAĞ-KUR kapsamındaki vatandaşların bakmakla yükümlü olduğu kişiler de yararlanacak. Ücretsiz sağlık hizmetleri, yılsonuna kadar geçerli olacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)