Bu Kez Doktor Dehşet Saçtı 3 Polis Yaralı

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde meydana gelen olayda, 32 yaşındaki doktor Y.A. hastane önünde dehşet saçtı.

SAĞLIK 02.01.2018, 15:58
Bu Kez Doktor Dehşet Saçtı 3 Polis Yaralı

Olaya müdahale etmek için gelen polis memurlarından 3’ü yaralandı. Yaralıların durumu iyi. 

Hastane Önünde Bıçaklı Saldırı

Dün gece geç saatlerde polise, Kilimli Semt Polikliniği önünde bir bıçaklı saldırganın halka rahatsızlık verdiği ihbarı yapıldı. Polis ekipleri olay yerine geldiğinde saldırgan hala rahatsızlık veren davranışlara devam ediyordu. Polis tarafından göz altına alınmaya çalışılan saldırgan, 2 polisi bıçakla yaraladı. 

Komiser Orkun D. alnından bıçak darbesi alırken, polis memuru Uğur G. ise sol gözüne aldığı bıçak darbesi ile yaralandı. Polislere saldırdıktan sonra kaçmaya çalışan bıçaklı saldırganı yakalamaya çalışan polis Yusuf B. ise düşerek dizinden yaralandı. 

Polis tarafından olay yerine destek istendi. Kaçmaya deva eden saldırgan kısa bir kovalamaca sonrası Güney Mahallesindeki mezarlık mevkiinde yakayı ele verdi. 

Saldırgan Doktor Çıktı

Polis tarafından yakalanarak gözaltına alınan saldırganın ilçedeki aile sağlığı merkezinde doktor olan Y.A. olduğu belirlendi. Doktorun bir süredir psikolojik sorunlar yaşadığı iddia edildi.

Yaralanan polis memurları ise ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Gözünden yaralanan Uğur G. İse tedavisi için Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Yaralanan polislerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Olaya ilişkin soruşturma da devam ediyor.

Yorumlar (0)