Bronşitten Doğal Yollarla Kurtulabilirsiniz

Kış aylarında daha çok artan bronşit hastalığından evde yapacağınız doğal ve lezzetli bir tarifle kurtulabilirsiniz.

SAĞLIK 04.01.2019, 20:26
Bronşitten Doğal Yollarla Kurtulabilirsiniz

Bronşite Çare Olacak Tarif
Bronşit olunması hâlinde boğaz ağrısı ile yeri göğü inleten bir öksürük yaşanıyor. Sadece kişiyi değil çevredekileri de son derece rahatsız ediyor. Çünkü anne babalar ya da arkadaşlık bronşit olan kişiyi iyileştirmek istese de elinden bir şey gelmiyor. Artık bu tarif ile büyük küçük herkes bronşitten kurtulabilecek.

Bir yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler için bu tarifi uygulayabilirsiniz. Öncelikle 2 adet orta boy muzu ezin ve püre haline getirin. Üzerine 400 ml kaynar su ekleyerek karıştırın. Karışım ılık hale gelince 2 yemek kaşığı organik bal ekleyin. Karışımı iyice ezerek ya da süzgeçten geçirerek tüketebilirsiniz. 

Sabahtan bu ölçülerde hazırladığınız bir karışımı 4 parçaya ayırıp günde 4 kez tüketmelisiniz. Her sabah yeniden hazırlayarak 5 gün boyunca karışıma devam edin. Düzenli kullanım sonucunda öksürük kesilecek ve bronşit iyileşecektir.

Nasıl İşe Yarıyor?
Muzda A, B1, B2. B12. C ve E vitaminleri bulunur. Kalsiyum, fosfor, potasyum gibi besin değerleri yüksektir. Vitamin ve mineral açısından zengin olan muz, hastalıklara karşı koruyucudur. Her derde deva organik bal ile karışan muz öksürüğe de deva olur. Balın bir yaşından küçük çocuklara verilmemesi gerektiği için bu karışımın bebeklere uygulanması uygun değil.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@